• Yeşilyurt Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi.
Yeşilyurt Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi.
06.09.2019.

Yeşilyurt Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi.

Yeşilyurt Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulunun Ardından, Yeşilyurt Kent Konseyi başkanı olarak seçilen, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar başkanlığında, İlk Yürütme Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi. Aynı zamanda, Yürütme Kurulu Genel Sekreter Seçimini Yaptı; Genel Sekreterliğe, halen Genel Sekreter olarak görevini devam ettirmekte olan Ahmet Berber seçildi.

Yürütme Kurulu Toplantısına Başkanlık yapan Çınar, açış konuşmasında, “ Kent Konseyleri hemşerilik bilincine katkıda bulunur” dedi.

Çınar, “Hemşehrilik bilincinin gelişmesi, halkın yönetime katılması, danışma meclisi niteliği kazanması açısından Yeşilyurt Kent Konseyi değer verdiğim önemli bir sivil toplum kuruluşudur” dedi. Başkan Mehmet Çınar, “Kent konseylerinin yerel karar alma mekanizmalarına kent halkının katılımını sağlamak amacıyla oluşturulmuş demokratik platform olduğunu anlattı. Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Fotoğraf çalışma grubu, Bisiklet çalışma grubu, Müzik Çalışma Grubu, Spor Çalışma Grubu, İdari, destek ve eğitim işleri ofisi, Meclisler ve Çalışma grupları ofisi, İletişim, Sekretarya, sivil toplum ve projeler ofisi ve yüzlerce gönüllünün yer aldığını sözlerine ekledi. Yeşilyurt Kent Konseyi’nin kent halkının önemli temsil mekanizmalarından biri olduğunu ifade eden, Başkan Çınar, “Hemşehrilik bilincinin gelişmesi, halkın yönetime katılması, danışma meclisi niteliği kazanması açısından Yeşilyurt Kent Konseyi değer verdiğim önemli bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.

Yeşilyurt Kent Konseyi Başkanı Mehmet Çınar döneminde görev yapacak olan Yeşilyurt Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun 16 asil, 3 doğal üyesi olmak üzere belirlenen toplam 19 üyesi toplantıya iştirak ettiler.

Yeşilyurt Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalarını sürdüren, kentin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan ve Konsey başkanlığını, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınarın yaptığı, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreterliğine, halen Genel Sekreter olarak görevini devam ettirmekte olan Ahmet Berber seçildi.

Genel Sekreterlik seçiminden sonra, Ahmet Berber teşekkür konuşması yaptı ve Yeşilyurt Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Yeşilyurt Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri şu isimlerden oluşmaktadır.

AHMET BERBER (Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri)

ÂDEM UTKU ÇAKIL (Mali Müşavir)

ALİ YİĞİT (Tecde Mahalle Muhtarı)

CEMAL KURHAN ( Turgut Özal Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı)

CUMALİ AYDOĞAN (Öğretim Görevlisi)

FERMAN SALMIŞ (Eğitimci)

HÜSEYİN GÖK (Proje Uzmanı)

HÜSEYİN KALAN (İş Adamı)

İRFAN İNCİK (STK Temsilcisi)

MEHMET ÖZTÜRKOĞLU (Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi)

MUSTAFA EKİCİ (Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı)

MÜCAHİT ŞAHİNTÜRK (Eğitimci)

NACİ ŞAVATA (Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi)

NİLÜFER AKTAŞ (Eğitimci-Yazar)

ÖMER ÇELİK (İnönü Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı)

TAYFUN ÖZCAN (Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı)

SEMRA ÖZCAN (Yeşilyurt Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı)

YASİN KALKAN (İş Adamı)

ZÜLEYHA TÜRKSOY (Yeşilyurt Nisa Dernek Başkanı)